ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER

Kutu imalatından bebek bezine, oyuncak montajına, ciltleme, bantlama, paketleme makinelerine parfüm ya da losyon ekleme, nonwoven, ahşap, mobilya ve özel ürün montajı kategorileri için kalite kontrol sistemleri, tasarım ve imalatında uzmanız. Genelde ne yaptığımız tüketiciler tarafından fark edilmese de, milyonlarca ürünün eğlenceli olmasına, konforlu olmasına ve dünyayı etkilemesine yardımcı oluyoruz. Ürün paketi kusurlu çıkana kadar tutkal uygulama sistemlerinin hayatımızda oynadığı önemli rolün farkına varmayız. Valco Melton bu alanda 61 yıllık uzmanlık sunmaktan gurur duyar. Bir tesiste üretim hattında çalışıyor olabilir ya da büyükannenizin evine bir kasa meyve suyu taşıyor olabilirsiniz bizim önceliğimiz hayatınızı biraz daha kolaylaştırmaktır.

İhtiyaçlarınıza uygun daha fazla bilgi için, endüstriyel çözümler ya da ilgili alt kategorisini seçebilir veya ürün uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçebilirsiniz.

 

OTOMOTİV

Bir otomobilin üretim hattında imal edilmesi conta, yapıştırıcı ve takviye ürünler içerir. Yüksek performanslı motor üreticileri montaj işleri için Valco Melton sistemlerine güveniyorlar. Montaj sırasında arabanın içine ya da üzerine uyum sağlayacak özel içerikli yapıştırıcı uygulamasında ve ürüne tatbik edilen patentli uygulamalarda uzmanlaştık. Tutkal uygulama alanındaki 60 yılı aşkın tecrübesiyle, Valco Melton her çeşit uygulama için doğru yöntem konusunda uzmanlaşmıştır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

OTOMOTİV

ÇANTA ÜRETİMİ

Gıda endüstrisinde, plastik ya da kâğıt çantalar un, tuz, şeker gibi dökme ürünlerin pazarlamasında kullanılır. Genelde bu çeşit çantalar düşük maliyet ve uzun süre güçlü yapıştırma sağladığı için soğuk yapıştırıcı uygulamaları ile ambalajlanır. İsteğe bağlı olarak plastik ve kâğıt çantalar hot melt uygulanarak da ambalajlanabilir. Bu yöntem daha hızlı bir bağ sağlar ve yüksek hızlı hatlar için tavsiye edilir. Eğer ihtiyacınıza uygun uygulamayı bulamadıysanız, bizi bilgilendirebilirsiniz. Yapıştırıcı uygulama alanındaki 60 yıldan fazla deneyimiyle, Valco Melton size ve ihtiyaçlarınıza en uygun olacak sıcak ya da soğuk tutkal önerisini sunar.

ÇANTA ÜRETİMİ

 

LAMİNASYON

Kaplama uygulamaları ile ilgili Valco Melton’un özel projelerle çalışarak elde ettiği bilgi, güven ve deneyimlere çok az şirket sahip olabilir. Kaplamayla ilgili kâğıt, folyo, film, köpük ve silikon kağıt gibi bir çok alt katman ve bant, etiket, ahşap işçiliği, laminasyon, otomotiv, nonvowen ve çeşitli kâğıt converting uygulamalarından oluşan bir çok sektörde sayısız katmanla çalışıyoruz. Sistemlerimiz 3 metre genişliğe kadar uygulama imkânı sağlıyor. Ekipman tek bir kaplama kalıbı olarak ya da bütün kaplama istasyonu olarak, güçlendirilmiş montaj bazı, yedek merdane ve destek sistemi içerir. Sıcak tutkala duyarlı slot kalıp püskürtme kaplama kafaları, en yüksek kalitede çelik aletler kullanılarak doğru sıcaklık dağılımını ve istikrarını sağlamak için üretilmiştir.

LAMİNASYON

NON-WOVEN

2-diaper

Non-woven materyaller hijyen ürünleri üretim endüstrilerinde örneğin bayan hijyen ürün üretimi, çocuk bezi ve yetişkin bezi üretiminin yanı sıra tıbbi ve cerrahi ürün imalatını da içeren geniş bir alanda kullanılmaktadır.

NON-WOVEN

 

PAKETLEME

Paketleme makineleri için tutkal dağıtım, ürünleri dağıtım deposunda, satış ve kullanımda, kolileme, şekillendirme, paletleme ve şişe etiketleme gibi geniş gereksinimlerde bile çevreler ya da korur. Valco Melton sıcak ve soğuk tutkal uygulamalarında, paketleme tutkal dağıtım ekipmanları ve sistemlerinde dünya lideridir. Basit elle tutkallama aplikatörlerinden, karmaşık mikro işlemci tarafından aktive edilen noktalama valfleri, çok çeşitli eritme tankları, otomatik besleme, pompa sistemleri, bağlantılı paketler ve kontroller ve uyumlu değiştirilebilir parçalara kadar, size sisteminizin gerektirdiği esnekliği sağlayacak özel olarak tasarlanmış eksiksiz ekipman seçimi sunuyoruz.

PAKETLEME

BASKI & MATBAA

Valco Melton sizin özel baskı ihtiyaçlarınız için ince çizgi tutkallamadan, web baskı uygulamaları için sıvı uygulamaya, kâğıt klasörler için temassız ve ince çizgi tutkallamaya veya cep klasörleri için tutkal uygulama sistemleri, sunum kapakları, güçlendirilmiş kenar katlayıcılar, self-mailer gibi çeşitli sıcak ve soğuk tutkal sistem çözümleri sağlar. Sistem çözümleri kâğıt klasörlerde son uygulama için tasarlanmış kompakt tutkal valfleri, evrensel montaj aparatı ve modüler kontrol sistemlerini içerir.

BASKI & MATBAA

 

TALEBİNİZE UYGUN PROJE ÇALIŞMALARI

specialty-product-assembly-

Valco Melton özel ürün montaj uygulamaları için çeşitli sıcak ve soğuk tutkal uygulama sistemleri sunar. Özel projeleriniz için uygun maliyetli ve yüksek kaliteli çözümler sağlıyoruz. Valco Melton’un Özel Ürün Grupları son teknoloji pnömatikler, hidrolikler, motor sürücüler, robot teknolojileri ve programlanabilir akıllı kontrolör kullanarak sizin gereksinimlerinizi karşılayan sistemler sunar.

PROJE ÇALIŞMALARI

AĞAÇ İŞLEME, PVC VE ALÜMİNYUM

woodworking-

Ahşap işçiliği, PVC ve alüminyum endüstrileri; kenar bantlama, kenar yapıştırma, profil kaplama, panel laminasyon uygulamaları süreçlerini içerir. Valco Melton ahşap işçiliği, PVC ve alüminyum sektörlerindeki müşterilerini, tutkal uygulama endüstrisindeki 60 yılın üzerindeki tecrübenin kazandırdığı uzmanlık ve tecrübe ile destekler. Yıllar boyunca süren araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucu, Valco Melton endüstrinin tutkal uygulamadaki ihtiyaçlarını karşılayacak çok çeşitli patentte tutkal eriticiler, aplikatörler ve boy kontrolleri geliştirmiştir.

AĞAÇ İŞLEME, PVC VE ALÜMİNYUM